iskolakép
Szűcsi Bajza József Általános Iskola
3034 Szűcsi, Petőfi Sándor út 115.

Főoldal
Aktualitások Pályázatok Ökosuli Pályatok
Versenyhírek Dokumentumok Galéria


TANULMÁNYI KIRÁNDULÁS HETEDIKESEKNEK

HAT-KP-1-2023/1-001114
pályázati kiírása keretében iskolánk 4 319 500 Ft-os támogatást nyert!

Az erdélyi körutazás A magyar történelem és irodalom emlékei nyomában mellett, a testvér településünkön (Korondon) működő iskolával meglévő nagyon jó kapcsolatunk további ápolása is céljaink között szerepel

NTP-TEHETSEG-23-0291
A Szűcsi Bajza József Általános Iskola,  a Kulturális és Innovációs Minisztérium (a továbbiakban: Támogató) megbízásából a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő által kiírt, "Tehetségközelben" - komplex tehetséggondozó programok támogatása című, NTP-TEHETSEG-23 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott, NTP-TEHETSEG-23-0291 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett "Mesterségem címere." 2.0 komplex hagyományőrző művészeti műhely a Szűcsi iskolában című pályázata a Támogató döntése alapján
2 000 000 Ft. vissza nem térítendő támogatásban részesül.

A gyermekek nagy érdeklődésére való tekintettel, kreativitásuk kibontakoztatása, tehetségek felfedezése, a hagyományos népi mesterségek elsajátítása céljából 2023 őszén pályázatot nyújtottunk be a Nemzeti Tehetség Program keretében. Hagyományainkhoz híven szeretnénk folytatni a népi mesterségek elsajátítását, valamint az új kor vívmányainak kipróbálásával, 3D nyomtató beszerzésével, a makett készítés digitális megvalósítása a cél.
A projekt olyan komplex 60 órás művészeti tevékenységsorozatot valósít meg. Fő szerepet az iparművészet, a képzőművészet kap. Az énekművészet, zeneművészet, táncművészet, gazdagításként megjelenik gasztronómia is. Innovatív tanulási környezet kialakításában, fontos szerepet kap a makett készítés, egyrészt kreatív tárgyalkotó tevékenység, mely a nemzeti identitás erősítése, és a Nemzeti értékek megismerése a cél.
Hagyományőrző Művészeti Fesztivál szervezésével a gyerekek bemutathatják mi az amit tanultak, alkottak, és jeles szakemberek értékelik munkájukat, és a tehetségazonosítás és tehetséggondozás új lehetőségei nyílnak meg diákjaink előtt. Szerveztünk 4 órás élményalapú interaktív csoportos foglalkozást szülők, hozzátartozók bevonásával, melynek témája, a népi fazekasság, szövés, fonás, gasztronómia.
Programsorozatunkat egy napos tanulmányi kirándulással is színesítjük, melynek célállomása Szarvas a Mini Magyarország interaktív kiállítás megtekintése.


NTP-INNOV-22-0259
A Szűcsi Bajza József Általános Iskola, az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett, "Innovatív tanulási környezet kialakítása és komplex tehetségsegítő programok megvalósítása"című, NTP-INNOV-22 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott,  NTP-INNOV-22-0259 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett, Nemzeti értékeink nyomában a Szűcsi Iskolában című pályázata a Támogató döntése alapján
1 535 000 Ft. vissza nem térítendő támogatásban részesül.

A projekt megvalósult, melyben a következő programokon vettek részt tanulóink:

A projekt olyan komplex 60 órás művészeti tevékenységsorozatot valósít meg. Fő szerepet az iparművészet, a képzőművészet kap. Az énekművészet, zeneművészet, táncművészet, gazdagításként megjelenik gasztronómia is. Innovatív tanulási környezet kialakításában, fontos szerepet kap a makett készítés, Magyarország Világörökség részének jeles épületeit, (Parlament, Lánchíd, Hősök tere, Halászbástya, Mátyás templom,) készítettük el a gyerekekkel, egyrészt kreatív tárgyalkotó tevékenység, mely a nemzeti identitás erősítése, és a Nemzeti értékek megismerése a cél. Népi hangszerek és mobil hangszóró beszerzésével, és a hangszerek megszólaltatásával, a helyi ünnepek hangulatát színesítjük. Iskola címerének, és indulójának megalkotásával, a „Bajzás diáknak lenni jó” identitást erősítjük.

A Hungaricumok, mint nemzeti értékeink megismerése a mindennapi életünk fontos tényezői. Legyen az népdal, néptánc, gasztronómia, jeles személyiségek, vagy épp épített örökségeink. A népi motívumok, hímzések, szövések, újra gondolva a modern kor divatjának megismertetése. A gépi varrás alapjainak elsajátítása, tehetségek kibontakoztatása. Népi fazekasság használati tárgyainak, emlékplakett elkészítése, népi motívumokkal szakemberek segítségével. Szőttesek, hímzések készítése. Iskolakert szépítése Szőregi rózsákkal. „Hungaricumok mindennapjainkban” kiállítás szervezése. Hagyományőrző Művészeti fesztivál szervezésével a gyerekek bemutathatják mi az amit tanultak, alkottak, és jeles szakemberek értékelik munkájukat, és a tehetségazonosítás és tehetséggondozás új lehetőségei nyílnak meg diákjaink előtt. Szerveztünk 4 órás élményalapú interaktív csoportos foglalkozást szülők, hozzátartozók bevonásával, melynek témája, a népi fazekasság, szövés, fonás, gasztronómia.

Programsorozatunkat egy napos tanulmányi kirándulással zártuk, mely Budapest Világörökség részének építményeit tekintjük meg: Országház, Budai Várnegyed, Hősök tere, Halászbástya, Mátyás templom, Szent István Bazilika, Esztergomi Bazilika melyekről maketteket is készítettek a diákok.


Nemzeti értékeink nyomában a Szűcsi Iskolában

EFOP-3.3.5-19-2020-00040
Csodaszarvas iskolai közösségi programok megvalósítása a Hatvani Tankerületben
Tájékoztató a program megvalósításáról

Iskolánk a 2019/2020-as tanévben sikeresen pályázta meg a Jobb Veled a Világ Alapítvány kiírását, és ezzel a tanévre elnyertük a Boldog Iskola címet.
Ez azzal jár együtt, hogy havonta más-más témák köré épített foglalkozásokat kell tartanunk, mint például "Megküzdési stratégiák", "A célok elérése" vagy
"Társas kapcsolatok".
A Boldogságórák célja az, hogy a gyerekek sokkal könnyebben vegyék az eléjük
gördülő akadályokat, problémákat és egy sokkal boldogabb, önfeledtebb gyermekkort tudjanak élni. Tantestületünk a 2019/2020-as tanévtől még csak két csoportban folytaja a Boldogságórás foglalkozások tartását, sok-sok pozitív visszajelzéssel.
A következő tanévtől szeretnénk négy csoportban folytatni tovább!

A programról további információk találhatók az Alapítvány honlapján.

A "Határtanul  Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek"  /HAT-19-01-1295/
pályázati kiírása keretében iskolánk elnyerte a támogatást!


  Az erdélyi körutazás a II.Rákóczi Ferenc emlékhelyeinek felkeresése mellett, a testvér településünkön (Korondon) működő iskolával meglévő nagyon jó kapcsolatunk további ápolása is céljaink között szerepel.

A megvalósítás dátuma: 2023. május 9.-13.


Képes beszámoló a programról:


5 NAP A RÁKÓCZIAK NYOMÁBAN ERDÉLYBEN


 

 Pályázati értesítő

   A 2018/2019-es tanévben NTP-MŰV-2018-001 sz. pályázat keretében „Palócföldről jöttem, mesterségem címere” elnevezésű tehetséggondozó művészeti programot tudtunk megvalósítani.
   A gyermekek nagy érdeklődésére való tekintettel, kreativitásuk kibontakoztatása, tehetségek felfedezése, a hagyományos népi mesterségek elsajátítása céljából 2020 nyarán pályázatot nyújtottunk be a Nemzeti Tehetség Program keretében. A projekt célja szövőkeretek, korongozógépek, varrógépek, valamint kerámiaégető kemence beszerzése. Célunk, hogy a népi mesterségeket itt helyben tudják elsajátítani a gyerekek.
2020.11.23.-án értesítést kaptunk pályázatunkról:

Örömmel értesítem, hogy a Miniszterelnökség (továbbiakban: Támogató) megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő (továbbiakban: Támogatáskezelő) által meghirdetett, "A tehetségsegítés feltételrendszerének javítását célzó hazai programok támogatása" című, NTP-TFJ-20 kódjelű pályázati kiírásra benyújtott, NTP-TFJ-20-0078 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett Híres mesterségem címere a Szűcsi iskolában című pályázata a Támogató döntése alapján 1 300 000 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesül.”

Hagyományőrző tehetséggondozó művészeti program Szűcsiben
"Palócföldről jöttem, mesterségem címere"    -     NTP-MŰV-18-0100











z


EFOP-3.3.5-17-2017-00070
Korszerű közösségi programok a Hatvani Tankerületi Központ intézményeiben
Sajtóközlemény a projekt befejezéséről

Nomád Kaland: Minden jó, ha a vége jó
– avagy utazás a Fehérlófia mese ősi világába modul (napközis)

Vándorsólyom hagyományőrző tábor Szűcsi

2018. 06. 25.- 2018. 06.29
( A program  részletei ide vagy a képre kattintva elérhetők ! )

Környezetvédelem, természetismeret
  (Tarján tábor)

2019. 06. 17.- 2019. 06.21
Beszámoló a programról

„Állami fenntartású köznevelési intézmények tanulást segítő tereinek infrastrukturális fejlesztése”
EFOP-4.1.3-17
(képek a galériában)

Sajtóközlemény a projekt megkezdéséről
Sajtóközlemény a projekt befejezéséről